Silvestr v Beskydech

8. ledna 2009 v 9:21 |  reportáž a cesty
Tak jsme zase byli na Silvestra na horách, tentokráte v Beskydech s hlavním stanem v Horní Bečvě. Mám ráda hory v zimě .... ale asi čím dál méně Silvestra na horách. Ne že by hory tou dobou byly méně krásné, letos se opravdu vybarvily, ale těch lidí. Nejenže chatu pro více lidí musí člověk shánět už v srpnu, ale ať vyleze na kterékoli známější a dostupnější místo, nevyhne se davům lidí. V hospodách se čeká na uvolnění stolu, na Radhošť se šlo v zástupu. No a navíc ten pocit, že 31.12. musím pít ne proto, že bych měla obzvlášť chuť, ale proto, že se to očekává a že to v podstatě dělají všichni :-(. No fuj.
Mám nápad, a třebas se ke mě někdo přidá .... budu slavit na horách nikoli Silvestra, ale 3 krále. Jednak mi přidje zdvořilejší a vhodnější zapíjet 3 vážené muže než jednoho opilého Silvestra, kterého si ani neumím představit, a jednak ty hory budou opuštěnější. A chatu seženeme i na poslední chvíli :-) Souhlasí se mnou někdo?
Na obranu letošních hor na Silvestra musím říci, že počasí nám přálo a až na jeden den, který jsme strávili ve skanzenu v Rožnově, bylo azuro. Asi se v našich muzeích blýská na lepší časy, neb muzeum na státní svátek 1.1. otevřelo i v zimě jinak převážně zavřenou část - vesnici. Asi pochopili, že jestli někdo v Beskydech v zimě je, tak právě kolem Silvestra. Moc mě potěšili. Děkuji. A taky když se člověk vyhne Soláni nebo Pustevnám, tak jsou Beskydy docela pusté. Skoro nikoho nepotká.

Nějaké fotky k vidění na:

Ad gastronomie: při frmolu, který tam občas mají, se již na našich horách naučili, že je lepší mít krátký jídelní lístek, ale vše dobře připravené, než dlouhý a většinu odfláknutou (kéž by se to naučili i na více místech, i ve městech). Stejně jsme ve všech hospodách rádi jedli kyselicu, halušky, strapačky, plněné bramborové a ovocné knedlíky. Jen tu obsluhu ještě vylepšit.
Ad fotografická zkušenost z letošního focení: Podvlíkačky jsou základ, dobré rukavice, které nemusíte sundávat, nezbytnou výbavou a 3 objektivy člověk taky uživí, i když se velmi pronesou. A jak tak koukám na poslední galerie, směřuje mé focení k zániku. Z týdne focení mám pocit, že 15 fotek stačí .... zbytek jsem sice ještě definitivně nezavrhla, ale nemám pocit, že je nutné to prezentovat. Možná dospěju k závěru, že z týdne s foťákem na krku stačí jedna fotka a to tepve bude minimalismus :-)
A pro ty, kteří chtějí vidět více, s dovolením autora Václava Lorence, dávám zde odkaz na jeho galerii. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama