Lidová zbožnost jako fotografická příležitost

19. března 2009 v 17:13 |  škola fotografie

Když jste týden na horách, třetí rok po sobě a ono je zase stále krásně slunečno, začnete se jako fotograf tak trošku nudit. Panoramata jsou stejná jako loni a předloni, skalní masívy taktéž, možná zde byla vyměněna jedna lanovka. Kamarádi lyžují jako o závod, takže při focení vždycky zdrhnou. Co tedy nového fotit?
Letos jsem si ve Val Gardeně všimla, že na každém rohu, skoro u každé chaty, na cestě k penzionu … všude jsou k vidění důkazy místní lidové zbožnosti - kříže s ukřižovaným Kristem. Pro fotografa jedinečná příležitost procvičit si kompozici a vyzkoušet si nevyzkoušené. Světla je většinou dost, času na rozmyšlenou také, neb socha se ani nehne, a každá socha zde má své kouzlo.
Tak jsem se do toho pustila a výsledky je možno spatřit zde:
Doporučuji každému fotografovi, když už neví co by, vybrat si nehýbající se téma a cvičit a cvičit. Musím říci, že mě to docela bavilo a s výsledkem jsem i sama spokojená, což je u amatérského fotografa to nejdůležitější.
Jen mě mrzí, že jsem nebyla dostatečně drzá vzít si fotoaparát do jednoho z těch mnoha obchodů, kde se ty náboženské dřevořezby prodávají. Ty řady stejných světců seskládaných od největšího po nejmenší, no to se musí vidět. Už vím, co budu fotit příští rok, jen si s sebou vzít trošku více drzosti a prořezané pusy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama