Hodnota 30 Kč

26. května 2009 v 17:05 |  co mě občas u fotek napadá


Teprve před několika málo dny jsem dočetla knihu, kterou mi doporučil jeden kamarád. Rovnou říkám, že pokud máte alespoň malý splín, či dokonce deprese, tuto knihu nedoporučuji, ba co více, rovnou zakazuji. Jde o knihu Cesta (The Road) od Cormaca McCarthyho. Jinak velmi kvalitní literatura. Dalo by se říci, že je to scifi o putování postapokalyptickým světem, kde jednou s dějových rovin je každodenní shánění obživy, jež se mnohdy stává jediným cílem dne. To už si mnohý z nás vůbec nedokáže představit. Lednička plná, občas se nějaké to jídlo vyhodí atd. Nejsem největším příznivcem asketického života, ale občas by neškodilo se zamyslet, kolik toho vlastně skutečně potřebujeme ke své obživě a kolik toho spotřebováváme zcela zbytečně.

Mě k tomuto zamyšlení nevedla jenom výše zmíněná kniha, ale i scéna, které jsem byla nedávno tichým svědkem.
Fotku jsem nazvala "Lovkyně mincí aneb co je 30 Kč" (neboť tuto částku je možno občas z této kašny vybrat, přibližně tuto částku stojí 2 kopečky zmrzliny).
PS1: Pro ty, co neví, jak se loví mince - vezmete na provázek magnetek, hodíte do turisty navštěvované kašny, táhnete po dně a čekáte, co se uloví.
PS2: Lovkyně mincí byla důstojná starší dáma se střechou nad hlavou, která má jen velmi malý příjem.
PS3: Pozor, zamyšlení u mě nepovede k tomu, že si už nikdy nekoupím zmrzlinu J. Ale třebas budu apelovat na své okolí, ať mírně obnošené nebo jen neoblíbené šaty nehází do popelnice, ale dají si tu práci je donést alespoň na Armádu spásy či na Charitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vladimír Vladimír | 27. května 2009 v 22:23 | Reagovat

Nemyslím, že by se ta knížka nedala číst s depresí. Člověk má aspoň prostor si uvědomit, že jeho trable se někomu jinému mohou zdát naprosto nicotné. Skvělé čtení, vřele doporučuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama