Srpen 2009

John Muir Trail

13. srpna 2009 v 17:32
Tak jsem sem dlouho nic nenapsala. Bude to tím, že jsem byla nějakou dobu na cestách. Tři týdny dovolené byly super. Cesta se jmenovala John Muir Trail (více k tomuto anglicky na http://en.wikipedia.org/wiki/John_Muir_Trail ) a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek.
Jelikož postřehů z cesty je opravdu hodně, nebudu zde psát o samotném trailu, to je ke čtení na
Dovolím si zde jen pár poznámek "pochodujícího fotografa". Při chystání se na tak dlouhou cestu v plné polní se zvažuje každý gram zátěže do batohu. Fotograf se musí rozhodnout, co může postrádat. Nakonec jsme měli tělo foťáku, objektivy 12-24, 24-70 a pevnou
100 (i na makro), nějaké filtry a superlehký stativ. Ex post uvažuji o tom, co možná bylo nadbytečné - možná ta 100 a stativ, ty jsme používali jen výjimečně. Ale zase, kdyby bylo víc zvířátek, tak se ta 100 hodí (tele 70-200 se fakt tahat nechce, nejsme specialisti na zvířátka J. A stativ? Kdyby nebylo takové štěstí na počasí, tak bychom zase litovali, že ho nemáme. Nejvíce jsme používali ten široký objektiv, pak jsou fotografie dle mého názoru trošku zajímavější.
Jelikož cesta kus vede oblastí zvanou Ansel Adams Wilderness, museli jsme vyfotit a upravit něco i v jeho stylu J. A navíc, provázel nás i na na konci cesty, v San Francisku - zde jsme navštívili komerční galerie na Geary St. 49 a tam se originál Ansel Adamse prodával za 40.000 USD. A to byla jen jakási nepovedenost. Tak že bychom taky něco začali prodávat? J)) (Je pravda, že reprodukce jeho hezčí fotky v muzeu stála jen 30 USD).
Galerie fotek ke shlédnutí zde: