Říjen 2009

Fotky neplánuj, samy si o sebe řeknou

29. října 2009 v 17:36 reportáž a cesty
Na konci září jsem se vrátila do míst, kde jsem již dříve pobývala. Přiznávám, že jsem si brala foťák s představou, jaké fotky budu chtít udělat - černobílé, trošku jiné "turistické" fotografie a tak trochu cvakat i místní lidi.

No, dopadlo to trošku jinak. Strašně foukalo, a tak byla obloha většinu času krásně vymetená do modra. Slunko bylo hodně ostré a černobílá fotka mě ne a ne napadnout. Pořád jsem vše viděla barevně. Tak jsem svou původní černobílou intenci záhy opustila.
Trošku jiné "turistické" znamená: ano, budou tam lidi, se kterými jsem přijela, neboť turista fotí za účelem dokumentace toho, že na místě byl, musí tam být památky … ale "mí" lidé nebudou stát jako tvrdá Y před palácem a křenit se do objektivu, budu je fotit tak, jak si sami přirozeně stoupnou, sednou.

Na tyto fotografie jsem trošku pyšná, neb se mi snad podařilo předsevzetí trošku jiných "turistických" splnit:
Příště jich jen musí být více zepředu.
Jen se sama na sebe trošku zlobím, že nemám občas víc odvahy cvakat místní lidi (to bude asi tím, že se mi při reportáži líbí široký objektiv a nejde je cvaknout bez jejich vědomí dlouhým objektivem) … na tom musím ještě trošku zapracovat. Ale tyto se mi líbí:
Galerie zde (fotky některé moje, některé Milana Sekaniny) ….
Zde schválně zakomponováno pár typicky "turistických" fotek. Kdo najde?

PS: Zapomněla jsem doma stativ a znovu se vrátila k fotkám interiérů katedrál (a nově i nočních fotek) focených přímo ze země…. Jo, tyto fotky mě fakt baví a mají snad cosi do sebe.